Görme Engelliler

Başarılarımız

Dört Yıl içerisinde değişik alanlarda başarılı çalışmalar yapan okulumuz çok sayıda başarıya imza atmıştır. Bu başarıda idarecilerin,öğretmenlerin,çalışanların,velilerin ve özellikle de öğrencilerimizin büyük katkısı olmuştur. Bu birlik ve beraberlikten dolayı herkesi tebrik ediyoruz.

Başarılarımız

2012-2013 ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZ

 

  

Kısa Film Yarışması´nın Ödülünü Aldık

 

Tokat Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji Geliştirme Birimi tarafından hazırlanan "Okullu Okulsuz Okuyoruz" projesi kapsamında yapılan kısa film yarışmasında 1.olan "İçimizdeki Ses" adlı kısa filmimizin ödülünü Tokat Valisi Mustafa Taşkesen´den aldık.

 

 

Erbaa Eğitim Şenlikleri Kapsamında Düzenlenen Liseler Arası Şiir Okuma Yarışmasında Öğrencimiz Tuğba Yaş 2. oldu.

 

Ayrıca Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda şiir dalında Tuğçe Başar 1. , Sergen Ünal 3. oldu. Kompozisyon dalında ise İbrahim Selçuk Demir 2. , Tuğba Yaş 3. oldu.

 Genç Bayan Masa Tenisi Takımımız 1. , Genç Erkekler Masa tensi takımımız 3. olmuştur. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

Öğrencilerimizden Büyük Başarı

 

Yeşilırmak Eğitim Gönüllüleri Derneğinin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü işbirliği ile düzenlediği, "Tokat O´nu Okuyor" yarışmasında okulumuz öğrencisi Numan DEMİR İl Birincisi olmuştur. Kendisini ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenimiz Yakup ARSLAN´ı tebrik ederiz.

Ayrıca 4 öğrencimizde ilk 63 kişi arasına girmiştir.

 

Şiir Okuma Yarışması

 

Okulumuz öğrencisi Gülnur YILMAZ Mehmet Akif şiirlerini okuma yarışmasında 2. oldu.

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmada Masa Tenisi kızlarda İlçe 3.lüğü, Masa Tenisi Erkeklerde İlçe 2.liği, Şiir dalında Sevilay Selin Özçelik İlçe 4.lüğü, Kompozisyon dalında Tuğba Yaş okulumuza İlçe 3.lüğü kazandırmışlardır. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ederiz.

29.10.2012


24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda Fatih Bitmişoğlu resim dalında İlçe 1.si, Ayşenur Bayram şiir dalında İlçe 2.si, Betül Çördük kompozisyon dalında İlçe 2. olmuşlardır. Öğretmenlerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyoruz.23.11.2012


 

gülnur

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Öğrencimiz Gülnur Yılmaz Fatih Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Mehmet Akif Şiirlerini Okuma Yarışması´nda 2. olmuştur.

27.12.2012

 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmada Masa Tenisi kızlarda İlçe 3.lüğü, Masa Tenisi Erkeklerde İlçe 2.liği, Şiir dalında Sevilay Selin Özçelik İlçe 4.lüğü, Kompozisyon dalında Tuğba Yaş okulumuza İlçe 3.lüğü kazandırmışlardır. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizi tebrik ederiz.

29.10.2012


24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen yaışmalarda Fatih Bitmişoğlu resim dalında İlçe 1.si, Ayşenur Bayram şiir dalında İlçe 2.sü, Betül Çördük kompozisyon dalında İlçe 2. olmuşlardır. Öğretmenlerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyoruz.23.11.2012


 

2011-2012 ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZ

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2012 Orta Öğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasında: Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı "Fotoğrafların ve Tanıkların Dilinden Erbaa Tarihi (1920-1970)" konulu proje Samsun´da yapılacak olan bölge finaline katılmaya hak kazanmıştır.

Proje Danışman Öğretmeni : Arif ÖZBEYLİ- Tarih Öğretmeni
PROJEYİ HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLER 10/C - Çağrı BAŞ 10/B - Fatih KAYA

 


   basarılarbasarılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  EMGED tarafından Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile hazırlanan 4.Uluslararası Eğitim Metodları Proje Yarışmasında Tarih Öğretmenimiz Arif Özbeyli; "Bana Herşey Tarihi Hatırlatıyor" adlı Proje ile Ortaöğretim Kategorisinde 3. olmuştur.

 

 

 

 

 


Okulumuz "Okul Veli Elele" Ekibi İle Ekip dalında İlçede 3.olmuştur.

2011-2012 Eğitim öğretim yılı toplam kalite yönetimine ödül sürecine başvuran okul ve kurumların raporları değerlendirilmiş olup sonuçlar aşağıdaki gibidir.

EKİP KATEGORİSİ

1. EĞİTİM UYGULAMA OKULU (BİRİNCİ)

2. YAVUZ SELİM İLKÖĞRETİM OKULU (İKİNCİ)

3. ÖĞRETMEN LİSESİ (ÜÇÜNCÜ)

4. TİCARET LİSESİ (ÜÇÜNCÜ)

5. SAĞLIK MESLEK LİSESİ (TEŞVİK ÖDÜLÜ)

6. 75. YIL LİSESİ (TEŞVİK ÖDÜLÜ)

 

 

 

 

 


 basarılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 basarılar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Kaymakamlık tarafından düzenlenen Kurumlar Arası Voleybol Turnuvasında okulumuz Voleybol Takımı İlçe 3. oldu.

 

 

 

 

 


 

basarılar

 

  

 Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İlçede İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında Murat Baş ve Numan Demir 1. liği paylaşmışlardır. Halil Yaman 4.,Tarık Bayram 6. olmuştur.


Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla İlçede İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen Şiir Okuma Yarışmasında Mert Balcı 2. olmuştur.


Kütüphanecilik Haftası´nda düzenlenen yarışmada Merve Temiz şiir dalında İlçe 2. olmuştur.


75.Yıl Anadolu Lisesi tarafından düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma Haftası münasebetiyle düzenlenen sunu-video hazırlama yarışmasında Sergen Ünal ve Hüseyin Güleç 3. olmuşlardır.


Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen müsabakalarda Masa Tenisi Kızlar dalında Sümeyye Demir İlçe 1. olmuştur.


Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen müsabakalarda Masa Tenisi Erkekler dalında Yunus Emre Korkmaz İlçe 2. olmuştur.


Gençlik Haftası dolayısıyla düzenlenen kompozisyon yarışmasında Tuğba Yaş İlçede 2. olmuştur.


 

2010-2011 ÖĞRETİM YILI BAŞARILARIMIZ

basarılar

Türkiye genelinde AB Gençlik Programı Eylem 1.2 projeleri kapsamında 150 proje müracaat etmiş yalnızca 9 proje kabul edilmiş. Kabul edilen bu projeler arasında Erbaa Anadolu Öğretmen lisesinin Çiçek Sevenler Gençlik Grubu – ÇİSEG tarafından hazırlanan Sonbaharda Açan İlkbahar Çiçekleri isimli projeleri 4. Sırada kabul edilmişti. Proje ekibinde yer alan öğretmen ve öğrenciler elde ettikleri başarıyı paylaşmak ve projelerini anlatmak amacıyla Erbaa Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR’ı makamında ziyaret ettiler.

Kaymakamlık makamında gerçekleşen ziyarete İlçe Milli Eğitim Müdürü Efrahim GÖKÇE, Okul Müdürü Murat ALTINTAŞ ile birlikte Sonbaharda Açan İlkbahar Çiçekleri proje ekibi öğretmen ve öğrencileri katıldı. Öğrenciler hazırladıkları projenin içeriğiyle ilgili olarak bilgiler aktardılar.

Erbaa Kaymakamı Sayın Erdal ÇAKIR, Proje çalışmalarından dolayı öğrencilere ve proje ekibine çalışmalarında dolayı başarılar diledi.

ERBAA ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİNİN PROJESİ ULUSAL AJANS TARAFINDAN 2011 YILI ÖRNEK PROJESİ SEÇİLDİ.
Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesi Tarafından Hazırlanarak, 01 Şubat-30 Haziran 2011 Tarihleri Arasında Uygulanan "SONBAHARDA AÇAN İLKBAHAR ÇİÇEKLERİ-SPRİNG FLOWERS BLOOMİNG İN AUTUMN, TR-12-820-2010-R5" Eylem 1.2 AB Gençlik Projesi Ulusal Ajans Tarafından 2011 Yılı Örnek Projesi Seçilmiştir.

 

 

 

 


 

basarılar

 

 

TÜBİTAK tarafından düzenlenen 2011 Orta Öğretim Öğrencileri Arası Proje Yarışmasında: Okulumuz öğrencilerinin hazırladığı "1939/1942 Depremleri ve Erbaa´ya etkileri" konulu proje Samsun´da yapılacak olan bölge finaline katılmaya hak kazanmıştır.

Proje Danışman Öğretmeni :
Arif ÖZBEYLİ
Tarih Öğretmeni


PROJEYİ HAZIRLAYAN ÖĞRENCİLER
9/A - Çağrı BAŞ
9/A - Alper KARABIYIK

 

 

 

 

 


 

 

basarılar

 

20.10.2011

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının kriterlerini belirlediği ve ortaklaşa yürüttüğü “Beyaz Bayrak Beyaz Okul” Projesi Kapsamında Okulumuz Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesinin müracaatı sonrasında yapılan incelemede okulumuz “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanmıştır.
Okulumuza Beyaz Bayrağı; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı; Sebahattin CANSIZ ve İlçe Milli Eğitim Müdürü; Efrahim GÖKÇE tarafından okul müdürlüğümüze, öğretmen ve öğrenciler huzurunda törenle teslim edildi.

Emeği Geçen Herkese Teşekkür Ediyoruz.

Erbaa Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürlüğü